Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

YANGIN DOLAPLARI

              Binalarda yasal olarak bulundurulması zorunlu olan yangın dolapları, sulu ve köpüklü söndürme uygulayarak yangının yayılmasını önleyerek söndürülmesini sağlayan yangın söndürme ekipmanlarıdır. Önemli bir söndürme aracı olarak kullanılan yangın dolapları, yangına müdahalede hayati önem arz etmektedir.

             Binaların kullanılış amacına göre yangın dolaplarının şekli de değişebilmektedir. Biraz daha şık tasarlanmış binalar için modern tasarımlar, klasik kurum ve kuruluşlara ait binalara ise standart yangın dolapları uygulanmaktadır.

            Apartmanlarda kullanılan yangın dolapları merdiven boşluklarına konumlanmalı ya da kapıların giriş bölümlerinde yer almalıdır. Zaten yangın dolabını satın alacağınız firma aksi bir şekilde anlaşılmadıysa yangın dolabının kurulumu konusunda da size yardımcı olacaktır. Yangın dolabını satın alırken hem kanuni sorumluluklarınızı yerine getirme hem de can ve mal güvenliğinizi koruma konusunda bu alanda mühendislik hizmeti de sunan firmaları tercih etmeniz bu nedenle çok önemlidir. Bazı kişiler ve firmalar yangın dolapları fiyatları nedeni ile bu yükümlülüklerini yerine getirmemeyi tercih etmektedir. Oysaki en pahalı olan yangın dolabının fiyatının dahi çıkacak bir yangın sonucu karşılaşabileceğiniz maddi hasarlar ile kıyaslanamayacağı unutulmamalıdır. Geri dönüşü olmayan maddi kayıpların yanı sıra aynı zamanda can güvenliğini de tehdit eden yangın alınacak basit önlemler ile engellenebileceği gibi oluşması durumunda da çok daha kısa sürede söndürülmesi mümkün olan bir afet olarak görülmektedir. Bu nedenle yangının olası risklerini en aza indirebilmek amacı ile yangın dolaplarının kullanımı yaygınlaştırılmalıdır..

ÖZELLİKLER :

* Elektro statik toz boya

* 1''TS EN 694 yarı sert yangın hortumu kaukçuklu

* 20mt, 25mt, 30mt

* Dolap kapağı isteğe göre temperli cam veya pexiglas

* Su bağlantları sağ - sol alt ve üst taraftandır.

* Makara kolu 5mm

* İsteğe göre TS EN 862 standartlarına uygundur.

Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin