Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

Kafa Koruma

Yüz Koruma

Kulak Koruma

Diğer Ürünler

İkaz Yeleği

El Koruma

İş Güvenliği Ekipmanları

Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

Ücretsiz Keşif  , Özel Teklifler İçin İletişime Geçin

Maske: İşyerinde zararlı kimyasallara maruz kalma durumlarında solunan havayı temizleyecek solunum cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Koruyucu gözlükler: Gözlerinizi enkazdan veya bulaşıcı maddelerden koruyacaktır. Güvenlik gözlükleri çeşitli boyut ve şekillerde bulunmaktadır. Çalıştığınız ortamın türüne veya maruz kaldığınız tehlikelere bağlı olarak gözlük, yüz siperi vb. çeşitleri vardır. Güvenlik gözlükleri alırken, takarken iyi veya net bir görüş elde ettiğinizi ve mükemmel bir uyum olduğunu her defasında test etmelisiniz.

Eldivenler: Kimyasallarla çalışırken koruma sağlar. Diğer taraftan inşaat sektöründeki işçiler ellerini korumak için mutlaka kullanmalıdır. Eldivenlerin malzemesi endüstriden endüstriye değişmektedir. Kimya endüstrisinde çalışanlar lastik eldiven ve inşaat alanındakiler aşınmalara karşı koruyacak metal eldivenler kullanmalıdır.

Kulaklık: İnşaat işçilerinin günlük olarak yüksek gürültüye maruz kaldıkları için kullanmaları gereken diğer bir iş güvenliği ekipmanıdır. Bu çoğu işçiler tarafından göz ardı edilmektedir fakat çok önemli bir konudur. Kulaklık kullanmamanın anlık zararı görülmez iken zamanla duyma yetisi yıkıma uğrar.

Çalıştığınız ortamlarda uzun süreli gürültüyü maruz kalan kulaklarınız ciddi şekilde zarar görebilir.

Kulak sağlığınızı korumak için bazı önlemler alabilirsiniz. İlk yöntem kulak tıpası kullanılmaktadır.

Gürültü maruziyeti, en düşük maruziyet etkin değeri olan 80 desibeli aştığında, işveren kulak koruyucuları sağlayarak işçilerin kullanımına hazır halde bulunduracaktır. Gürültü maruziyeti en yüksek maruziyet etkin değeri olan 85 desibele ulaştığında ya da bu değerleri aştığında, kulak koruyucuları kullanılacaktır.

 

İşitme duyusu koruyucuları

Kulaklık

Barete takılabilen kulaklık

Kulak tıkacı

Çalışma ortamlarında baş koruması önemli bir yer tutar. Baş koruması için çeşitli baretler kullanılır. Yüksek bir yerden aşağıya düşen cismin başa isabet etmesi, başın sert bir yere çarpması, hareket halinde olan bir yükün başa çarpmasını önlemek ve yüksek bir yerden düşmede başın yere vurması durumundaki tehlikeleri ortadan kaldırmak amacı ile kullanılır. Aynı durumlarda Kep, Bone, Siperlikli veya Siperliksiz saç fileleri özellikle kadın işçilerinin saçlarının makilerin hareketli aksamına kaptırılmaması ve kazaya uğramamaları için saçlarını örten başörtüsü veya saç filesi şeklinde korunma malzemesidir. Baretlerde ön kısmı biraz daha uzun şekilde üretilmiştir ki nedeni yağmurlu ortamda çalışırken su akışının sağlanarak rahat bir çalışma ortamı sağlanmıştır. Baret kullanımı inşaat, lojistik, demir-çelik sanayi gibi bir çok farklı sektörde kullanılır.

Ayrıca kulakları gürültüden korumak amacı ile baretlerle birlikte olan kulaklık modelleri mevcuttur. Ve bazı iş kollarında baretlere lamba takılıp kullanılabilir.